IPOOD hab

EdTech. Про сучасні технології в освіті

Illustration

Сучасні технології + професійна команда + сильна освітня програма + змішаний підхід до навчання = освіта, якою можна пишатися. Якщо хоч одна з ланок дає збій, страждає освітній процес. Сьогодні про одну з складових успішної освіти — технології або EdTech.
В освіті набирає популярності слово «EdTech». Educational technology (EdTech) — освітні технології. Їх сутність полягає у впровадженні технології в освіту. Контекст поняття ширший, аніж звичні на сьогодні комп’ютерні програми та інтерактивні панелі, варто додати онлайн-курси, засоби доповненої реальності, робототехніка, штучний інтелект, ну і звісно змішане навчання.

Чому EdTech освіта — це необхідність сучасності:
● персоналізація: освітній процес відходить від поняття «урок» до поняття тема/блок/модуль, кожен учасник вибирає свій темп навчання, шкала прогресу й досягнень мотивує до подальшого росту;● гейміфікація: навчання через гру як для дорослих, так і для дітей;● доступність: будь-хто може навчатися в будь-якому куточку світу;● швидкі темпи адаптації: програми підлаштовуються під потреби ринку, а оновлення контенту в рази швидше, ніж оновлення освітніх програм;● можливість здобути мікропрофесію: вивчати можна все, що надається на даному освітньому ринку: іноземну мову, програмування, дизайн, бухгалтерію; можливості обмежуються майже виключно бажанням студента.
Цифрові технології можуть зробити навчання студентів цікавим та інтерактивним і водночас ефективним. Потрібно враховувати, що багато сучасних студентів є активними користувачами цифрових технологій. Вони з дитинства виросли, використовуючи Інтернет і смартфони. Більшості студентів зручно працювати в онлайн-середовищі, і включення EdTech до змішаного навчання буде корисним і необхідним.За матеріалами: https://www.creativeschool.com.ua/blog/edtech-pro-suchasni-tehnologiyi-v-osviti-ta-trendy/

Для прикладу корпорація ViewSonic бездоганно інтегрує апаратне забезпечення, програмне забезпечення та сервісні рішення в комплексну освітню екосистему (відео).
Довідково: ViewSonic — американська корпорація зі штаб-квартирою у Бреє, штат Каліфорнія - світовий постачальник обчислювальних, комунікаційних рішень і виробів споживчої електроніки. Заснована в 1987 році, є світовим виробником у галузі візуальних рішень, продуктів відображення інформації, зокрема РК-моніторів, планшетів, проекторів, дисплеїв для цифрової реклами, смартфонів та рішення для хмарних обчислень.

Ігор Радомськийкандидат педагогічних наук, доцент, виконавець проєкту Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчання в закладі вищої педагогічної освіти у воєнний час і повоєнного відновлення України (2022.01/0098) за грантової підтримки НФДУ