IPOOD hab

Міжнародна наукова конференція «Штучний інтелект у науці та освіті»

Illustration

1 березня 2024 р. було проведено Міжнародну наукову конференцію «Штучний інтелект у науці та освіті» (AISE 2024).
Місією конференції було висвітлення особливостей та напрямів застосування проривних технологій штучного інтелекту (ШІ) у наукових дослідженнях, економіці та освітніх практиках.
Конференція стала платформою для стимулювання дискусій, сприянню зміцненню співпраці між науковими установами, закладами вищої освіти та громадськими науковими організаціями та розвитку інноваційних рішень у сфері штучного інтелекту для науки, економіки та освіти.

Учасники Панельної дискусії висловили свою точку зору, як експерти щодо різних питань:1. Які виклики можуть виникнути при впровадженні ШІ в освіту?2. Наведіть приклади змін в навчальних програмах та наукових дослідженнях, які вже відбулися завдяки впровадженню ШІ.3. Яку роботу вчителя/викладача вже може замінити ШІ?4. В чому полягає індивідуалізація навчання завдяки ШІ?5. В яких інноваційних напрямах найбільш доречний ШІ на даному етапі, а які Ви вважаєте перспективними? 6. В яких галузях наукових досліджень ШІ може дати найбільший ефект?7. Генеративний ШІ та академічна доброчесність.
Також ними було представлено власний досвід чи досвід роботи установи (яку експерт представляв) щодо розробки, впровадження та використання ШІ в освіті й науці. Продовжилась конференція виступами, під час яких було представлено практичний досвід розроблення технологій ШІ та впровадження їх у освітню й наукову галузі знань. 1. Kateryna Osadcha (Trondheim, Norway) «Generative AI vs. Human in Digital Design». 2. Юрій Годлевський (Житомир, Україна) «Вплив штучного інтелекту на різні сфери професій». 3. Андрій Тужиков (Одеса, Україна) «Нова ера в матеріалознавстві (Штучний інтелект)».
В межах конференції було проведено майстер-клас «GPT-store. ШІ-сервіси в навчанні», модератором якого був Віктор Корабльов (Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» Одеса, Україна).
Після майстер-класу відбулися 4 секційні засідання, де учасники конференції представляли свої доповіді та ділилися практичним досвідом застосування різних сервісів ШІ. Також було обговорення дискусійних та провокаційних питань, нових напрямків та перспектив застосування ШІ в науці та освіті.Секція 1. Штучний інтелект в освіті; Секція 2. Штучний інтелект у науці; Секція 3. Штучний інтелект в економіці; Секція 4. Нейронні мережі та машинне навчання.
Упродовж роботи Сексції 1. Штучний інтелект в освіті науковий керівник проєкту Кирил Котун взяв участь з темою доповіді "ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ШІ В ОРГАНІЗАЦІЇ ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ"
Статистичні відомості про конференцію: ● 377 осіб зареєструвалося на конференцію (виявили бажання, зацікавилися тематикою);● 200 (+) матеріалів подано до Збірника конференції (тези/статті/постери);● 215 доповідей включено до Програми конференції;● 170 (+) учасників взяли фактичну участь (зареєструвалися в день проведення конференції);● 140 (+) учасників майстер-класу.
Отже, під час конференції відбулося ознайомлення учасників та учасниць із передовими технологіями та прогресом у галузі ШІ, а також представлено ефективні способи застосування цих інновацій у наукових дослідженнях, економіці та освітніх практиках. Протягом конференції тривало обговорення практичного досвіду використання ШІ, відбувався обмін ідеями стосовно оптимальних підходів до впровадження ШІ в науці та освіті.
Сайт конференції - https://sites.google.com/view/aise-2024
Допис підготовлено у межах реалізації проєкту (2022.01/0098) «Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчання в закладі вищої педагогічної освіти у воєнний час і повоєнного відновлення України» за грантової підтримки Національного фонду досліджень України