IPOOD hab

Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Змішане навчання в закладах вищої освіти України і зарубіжжя»

28 жовтня 2024 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Змішане навчання в закладах вищої освіти України і зарубіжжя». Конференція проведена у межах реалізації проєкту 2022.01/0098 «Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчання в закладах вищої педагогічної освіти у воєнний час та під час повоєнного відновлення України» за грантової підтримки Національного фонду досліджень України.
Організатор: Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України
Модератор 1 частини конференції Лариса Лук’янова, директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН УкраїниМодератор 2 частини конференції Кирил Котун, науковий керівник проєкту за грантової підтримки Національного фонду досліджень України

Мета конференції. Сприяти розвитку змішаного навчання у закладах вищої освіти, зокрема педагогічного профілю, шляхом обміну теоретичними знаннями та практичним досвідом щодо максимізації ефективності ресурсів змішаного навчання, із залученням міжнародного досвіду; напрацюванням рекомендацій для інтеграції сучасних підходів до змішаного навчання у підготовку майбутніх педагогів та підвищення їх цифрової компетентності; обговоренням сучасних викликів та можливостей реалізації змішаного навчання у період воєнного часу та повоєнного відновлення України.
На конференцію зареєструвались 226 учасників, із більш ніж 30 міст України та 72 закладів вищої освіти, серед яких 19 ЗВО педагогічного профілю України, а також представники з 11 університетів інших країн (Польща, Чехія, Німеччина, Мексика, Іспанія).З вітальним словом виступили:● Лариса Лук'янова, Директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України● Василь Кремень, Президент Національної академії педагогічних наук України● Ігор Балуба, Керівник експертної групи з питань фахової передвищої освіти Директорату фахової передвищої і вищої освіти Міністерства освіти і науки України● Наталія Лазаренко, Ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського
Ключову доповідь щодо презентації результатів грантового проєкту виголосив науковий керівник проєкту Кирил Котун (PhD, старший дослідник)У доповіді представлено ключові аспекти результатів грантового проєкту, зокрема створення Аналітичної записки «Змішане навчання в закладах вищої педагогічної освіти України в умовах війни», проведенням тренінг-курсу «Здійснення змішаного навчання у ЗВО педагогічного профілю» для теоретичної і практичної підготовки викладачів-супервізорів до практичної реалізації змішаного навчання у ЗВО педагогічного профілю, підготовкою методичного порадника «Здійснення змішаного навчання у ЗВО педагогічного профілю» та ін.
Важливим аспектом став виступ координаторів чотирьох університетів педагогічного профілю учасників тренінг-курсу «Здійснення змішаного навчання у ЗВО педагогічного профілю» щодо важливості апробації та впровадження результатів грантового проєкту для ефективної реалізації змішаного навчання у освітній процес підготовки здобувачів ЗВО, створенням відповідного контенту для змішаного формату навчання, застосуванням певних методичних та технологічних аспектів для реалізації якісного змішаного навчання.● Коломієць Алла Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (координатор учасників тренінг-курсу від Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського● Семеног Олена Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки, керівник Центру науково-освітнього партнерства і мережевої взаємодії, Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка (координатор учасників тренінг-курсу від Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка) ● Гуренко Ольга Іванівна, доктор педагогічних наук, професор, перший проректор Бердянського державного педагогічного університету (координатор учасників тренінг-курсу від Бердянського державного педагогічного університету● Єсікова Ірина Василівна, викладач кафедри освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди (координатор учасників тренінг-курсу від Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди)
Упродовж роботи дискусійної платформи з цікавими доповідями щодо питань змішаного навчання у закладах вищої освіти України виступили: ● Кущ Юлія Іванівна, керівник Лабораторії дистанційного навчання університету, заступник начальника навчального відділу, Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка з темою виступу «Онлайн ресурси викладача СумДПУ імені А.С.Макаренка: можливості ІКТ та мультимедійних засобів навчання в організації дистанційного/змішаного навчання»● Палецька-Юкало Антоніна Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент, ІТ СТЕП Університет, керівниця школи Soft Skills з темою виступу «Методика формування та розвитку soft skills» ● Томаш Вєжиньскі, кандидат соціологічних наук, Підкарпатський Центр Освіти в Жешуві (Польща) з темою виступу «Змішане навчання з використанням штучного інтелекту: нові можливості та виклики» ● Марусинець Маріанна Михайлівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри історії та суспільних дисциплін, старший дослідник Науково-дослідного центру імені Тіводора Легоцькі, Закарпатський угорський інститут імені Ф. Ракоці ІІ з темою виступу «Змішане навчання в університетах Ірландії»● Шевенко Алла Миколаївна, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник відділу психології праці, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України з темою виступу «Можливість змішаного навчання студентів як ресурс у викликах сьогодення»● Данилейко Максим Олександрович та Калюжна Надія Валеріївна, здобувачі вищої освіти, Полтавський університет економіки і торгівлі з темою виступу «Роль цифрових технологій у змішаному навчанні: виклики та можливості для викладачів та студентів» 
Подальші перспективи за підсумками конференції: Обмін сучасними теоретичними та практичними підходами до впровадження змішаного навчання. Напрацювання рекомендацій щодо ефективного використання різних як методичних аспектів, так і цифрових засобів у контексті змішаного навчання. Поглиблення співпраці між українськими та міжнародними освітніми спільнотами. Створення мережі педагогів та дослідників для обміну досвідом і кращими практиками. Окреслення напрямів щодо впровадження сучасних інновацій, зокрема змішаного навчання у повоєнний період в Україні.
Усі матеріали конференції можна знайти за лінком: https://ipoodhab.com/project-work-centre/blended-learning-project-conference
Допис підготовлено у межах реалізації проєкту (2022.01/0098) «Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчання в закладі вищої педагогічної освіти у воєнний час і повоєнного відновлення України» за грантової підтримки Національного фонду досліджень України