IPOOD hab

ТОП 10 лайфхаків
як на практиці відбувається реалізація змішаного навчання

Illustration

1. Одна частина учнів/студентів працюють у закладі освіти, інші – підключаються онлайн. Заняття проводиться в синхронному режимі.
2. У певні дні учні/студенти навчаються у закладі освіти, в інші дні вони навчаються онлайн з використанням технологій дистанційного навчання. Розробляється відповідний графік.
3. Окремі предмети/дисципліни викладаються лише очно у закладі освіти, інші – онлайн, за допомогою технологій дистанційного навчання.
4. Теоретичну частину предметів учні/студенти вивчають онлайн, а на практичні й лабораторні роботи приходять у заклад освіти.
5. Основну теоретичну частину предмету/дисципліни учні/студенти засвоюють самостійно у зручний для них час, у зручному для них місці. А в закладі освіти збираються для дискусії й активного обговорення проблемних питань з вчителем/викладачем.

6. Якщо більшість учнів/студентів хворіють чи з інших причин не можуть відвідати ані офлайн-, ані онлайн-заняття, вчителі/викладачі роблять відеозапис і надсилають його учням/студентам. Заняття проводиться в асинхронному режимі.7. Коли вчитель/викладач хворіє й не може прийти у заклад освіти, але його стан дозволяє провести онлайн-заняття, він підключається з дому.8. Якщо непередбачувано й невчасно під час онлайн-заняття зникло електропостачання чи інтернет, вчитель/викладач записує заняття на відео й надсилає його учням/студентам.9. У період планового чи аварійного відключення електропостачання й відсутності інтернету вчитель/викладач готує покрокову інструкцію, як опрацювати матеріал самостійно, і завдання для перевірки. Ця інформація надсилається електронною поштою, через месенджери, соціальні мережі. Заняття проводиться в асинхронному режимі.10. Для оцінювання вчитель/викладач пропонує пройти тест у Google Forms. Результати тесту показують статистику успішності й виявляють проблемні запитання, що потребують додаткового відпрацювання.
Ольга Банітдоктор педагогічних наук, старший дослідник, виконавець проєкту Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчання в закладі вищої педагогічної освіти у воєнний час і повоєнного відновлення України (2022.01/0098) за грантової підтримки НФДУ