IPOOD hab

5 кроків для створення ефективного домашнього офісу в процесі змішаного навчання

Illustration

З огляду на те, що велика частина змішаного навчання проходить поза межами навчального закладу, Пабло А. Торрес (Pablo A. Torres), професор Монтеррейського технологічного інституту (Monterrey Institute of Technology, Mexico) окреслює деякі аспекти, які варто враховувати, щоб зробити навчання вдома комфортним і продуктивним.
Отже, щоб створити оптимальне робоче середовище у власній оселі пропонується зосередити увагу на п’яти напрямах для комфортного та продуктивного навчання, а також позитивного настрою.

РОБОЧИЙ ПРОСТІР● Ретельно подумайте та виділіть собі простір, де ви почуватиметеся комфортно та зможете уникнути відволікань, коли вам потрібно зосередитися. Подбайте про якісне освітлення, низький рівень шуму та наявність постійного притоку свіжого повітря, а також про стійкий ергономічний письмовий стіл, зручний стілець і декорації, які надихають вас, але не відволікають.● Перевірте наявність циркуляції свіжого, чистого повітря. При використанні кондиціонера не забувайте про його регулярне технічне очищення.● За можливістю намагайтеся не споживати їжу на робочому місці.● Персоналізуйте та вдосконалюйте свій робочий простір. Змінюйте кольори та освітлення на свій смак і навіть додайте фонову музику, якщо вона не буде відволікати вас.● Переконайтеся, що у вас є все необхідне для роботи, наприклад канцелярське приладдя, гаджети тощо.
ТЕХНОЛОГІЇ● Подбайте про ПК або ноутбук, який відповідає вимогам ваших щоденних завдань. Якщо є можливість, придбайте резервну батарею, яка дозволить вам продовжувати роботу навіть при довготривалій відсутності світла.● Перевірте свій тарифний план Інтернету та порівняйте пропозиції кількох компаній для вибору оптимального. Це питання не лише ціни, але й покриття та потужності, а також швидкого реагування у разі проблем з Інтернетом.● Інвестуйте в якісні аксесуари, наприклад навушники, мікрофон, веб-камера та ін. Завдяки сучасним технологіям це може значно зменшити фоновий шум і дозволити іншим чітко вас чути. ● Переконайтеся, що у вас є все необхідне програмне та апаратне забезпечення, від найновіших ліцензій на програмне забезпечення до принтерів.
САМОРЕГУЛЮВАННЯ● Встановіть графік занять та розпорядок дня. ● Плануйте час на відпочинок та вирішення поточних особистих питань. ● Дисципліна і відданість звичкам допоможуть вам досягти кращих результатів і почуватися добре. ● Якщо вам потрібно відволіктись для вирішення інших питань що не пов’язані з навчанням, намагайтесь на робочому місці залишити все без змін, щоб забезпечити плавне повернення до роботи.
СОЦІАЛІЗАЦІЯ● Незважаючи на те, що ви можете працюєте поза межами освітнього закладу, важливо спілкуватися зі своїми колегами, тому за можливості організовуйте особисті зустрічі. Було б корисно виділити інший і зручний простір для неформальних онлайн-розмов.● Не зловживайте часом інших людей і не намагайтеся змусити всіх працювати у вашому темпі. ● Будьте стримані та толерантні під час різних дзвінків і конференцій.
РОЗУМ І ТІЛО● Важливо враховувати фізичну активність та підтримувати правильне харчування.● Час від часу дайте собі невелику перерву. Це дозволить вам краще зосередитись і якісніше працювати.● Не сидіть весь день. Є навіть регульовані столи, які дозволяють працювати стоячи певний час.● Час від часу подумайте про роботу у коворкінгу чи кафе. Завжди позитивно змінювати середовище.
Сьогодні наші домівки все частіше стають місцем, де ми живемо, працюємо та розважаємось. Тому ще важливіше, щоб ми досягли гарного балансу для нашого розуму, тіла та духу, гарантуючи, що наше домашнє робоче середовище є максимально сприятливим для гарного фізичного та психічного здоров’я.
За матеріалами: https://www.timeshighereducation.com/campus/five-steps-creating-ideal-home-office
Ігор Радомськийкандидат педагогічних наук, доцент, виконавець проєкту Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчання в закладі вищої педагогічної освіти у воєнний час і повоєнного відновлення України (2022.01/0098) за грантової підтримки НФДУ