IPOOD hab

Огляд ключових фактів про змішане навчання у Великій Британії

Illustration

Статистика змішаного навчання показує, що залученість до навчання у здобувачів освіти вище, коли ми використовуємо різні технології та методи, що відповідають інтересам студентів, замість звичайного традиційного лекційного підходу.
Найновіші статистичні дані щодо запровадження змішаного навчання проведене спеціальною службою з підбору персоналу «Mark in Style» в освітньому секторі Великої Британії (https://markinstyle.co.uk/) показує, що:

● 60% викладачів зазначають, що змішане навчання покращує академічні здібності.● 59% студентів більш мотивовані при використанні моделей змішаного навчання.● 82% студентів віддають перевагу змішаному навчанню ніж класичними освітнім середовищами.● Від 30% до 79% занять проводяться онлайн за моделями змішаного навчання.● 48% студентів вважають інтерактивні опитування та тести найкориснішими онлайн-інструментами.● 60% студентів вважають за краще використовувати окремі канали соціальних мереж для навчання та особистого життя.● Змішані класи економлять близько 2400 доларів США на одного учня.
Ось ще декілька цікавих даних про змішане навчання у Великій Британії:
100% британських студентів мають певну форму доступу до Інтернету (Evaluating blended learning: Bringing the elements together)Успішна реалізація змішаного навчання значною мірою залежить від того, чи всі студенти мають доступ до Інтернету, а викладачі мають належну підготовку та знання для проведення змішаного курсу. До 92% студентів мають вільний доступ до Інтернету з кількох пристроїв, що свідчить про те, що змішаному навчанні у Великої Британії не загрожують проблеми з доступністю.
96% викладачів вважають, що використання технологій позитивно впливає на навчання. Практично всі викладачі Великої Британії вважають, що використання технологій позитивно впливає на те, як здобувачі освіти навчаються. 56% викладачів помітили, що їхні студенти більш зацікавлені, якщо використовуються різноманітні технології навчання. 53% викладачів говорить про те, що використання таких технологій робить заняття веселішими та цікавішими. Третина викладачів наголошує щодо ефективності та спрощенні в оцінюванні. Майже 49% викладачів визнають, що такі технології суттєво вплинули на їх ефективність у плануванні та проведенні занять, а ще 54% викладачів стверджують, що можуть створювати більш захопливі заняття за допомогою різних освітніх технологій.
77% студентів вважають, що особисте навчання все ще важливо (The Pie News) Студентам подобається зручність онлайн-курсів, гнучкість і економія часу, а також те, що контент доступний і легкий для перегляду в будь-який час. Тим не менш, більше третини визнають важливість фізичної присутності та особистої взаємодії зі своїми викладачами та одногрупниками.
Джерело: https://markinstyle.co.uk/blended-learning-statistics/
Ігор Радомськийкандидат педагогічних наук, доцент, виконавець проєкту Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчання в закладі вищої педагогічної освіти у воєнний час і повоєнного відновлення України (2022.01/0098) за грантової підтримки НФДУ