IPOOD hab

Проведення тренінгів
в умовах змішаного навчання

Illustration

Трансформаційні процеси охоплюють усі сфери людської діяльності, в тому числі й освіту. Багато освітніх технологій змінюють свої формати завдяки розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, а також під впливом тих надзвичайних ситуацій, які ми переживаємо. Спочатку пандемія, далі – війна змусили освіту і навчання перемістилися в онлайн-формат.
З огляду на це, щоразу у просторах Інтернету з’являлося багато провайдерів освітніх послуг, які пропонували різноманітні форми освітньої діяльності: вебінари, вебконференції, онлайн-лекції, онлайн-курси, онлайн-марафони, інтенсиви, онлайн-тренінги тощо. Як показує практика, серед усіх цих форм і видів найбільші труднощі в організаційному плані виникають при проведенні онлайн-тренінгів.

Всі вже переконалися, що онлайн-тренінги відрізняються від традиційних (аудиторних). По-перше, не всі теми аудиторних тренінгів підходять для віддаленого формату. По-друге, зовсім по-іншому доводиться організовувати час і простір. По-третє, зовсім по-різному відбувається групова робота. По-четверте, тілесний та емоційний контакт в онлайн-тренінгах практично відсутній.
Однак можливості змішаного навчання дозволяють поєднувати ці два формати. Детальний аналіз кожного з цих напрямів представлено у публікації «Онлайн тренінг в сучасних умовах: можливості та перспективи» (автор О.Баніт)

Banit, O. (2023). Online Training in Present-Day Conditions: Opportunities and Prospects. In: Omrane, A., Patra, G., Datta, S. (eds) Digital Technologies for Smart Business, Economics and Education. Arts, Research, Innovation and Society. Springer, Cham, 193-212.
https://doi.org/10.1007/978-3-031-24101-7_11
URL:
https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-3-031-24101-7_11

Ольга Банітдоктор педагогічних наук, старший дослідник, виконавець проєкту Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчання в закладі вищої педагогічної освіти у воєнний час і повоєнного відновлення України (2022.01/0098) за грантової підтримки НФДУ