IPOOD hab

Дев’ять запитань, на які має відповісти викладач організовуючи змішане навчання

Illustration

Перед впровадженням змішаного навчання викладачу необхідно знайти відповідь на декілька важливих питань, які сформулював Джастін Ферріман (Justin Ferriman є співзасновником і генеральним директором LearnDash, WordPress LMS, якій довіряють провідні світові організації, такі як Університет Мічигану, Digital Marketer, WPEngine і Infusionsoft).
Якісна організація змішаного навчання потребує відповідей на такі питання:
1. Що знаходиться в центрі уваги? Пам‘ятайте, що програма змішаного навчання створюється в інтересах студента, а не лише для того, щоб використовувати нові технології.
2. Які потреби студента? Кожна людина індивідуальна, тому важливе розуміння індивідуальних потреб студента.

3. Які основні критерії планування? Ви повинні спочатку визначити цілі навчання та оцінювання, а потім вибрати ресурси для досягнення цих цілей.4. Наскільки унікальна та необхідна диференціація та індивідуалізація? Ваше навчання має бути адаптивним, щоб персоналізувати навчання.5. Яка стратегічна роль технології? В ідеалі технологія має бути засобом покращення навчання, а не забезпечувати його.6. Як часто оцінюються прогрес і знання? Використовуйте програмне забезпечення, яке дозволяє постійно контролювати та оцінювати прогрес студента.7. Які види звітів доступні? Ґрунтуючись на ваших індивідуальних потребах, визначте, як саме ви будете стежити за прогресом студента.8. Яке апаратне забезпечення та інфраструктура необхідні? Це залежить від того, як ви збираєтеся організовувати змішане навчання. Наприклад, якщо Ви організовуєте навчання за прикладом «принеси свій власний пристрій» це вимагатиме інших налаштувань, ніж інструменти, що надаються закладом освіти.9. Як Ви оцінюватимете ефективність? Перед реалізацією програми визначте, як ви будете оцінювати її ефективність. Це може бути проведення досліджень, опитування та анкетування студентів, оцінка їх продуктивності.
Джерело 1 : https://www.learndash.com/blended-learning-start-here-first/Джерело 2: https://justinferriman.com/about 
Ігор Радомськийкандидат педагогічних наук, доцент, виконавець проєкту Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчанняв закладі вищої педагогічної освіти у воєнний час і повоєнноговідновлення України (2022.01/0098) за грантової підтримки НФДУ