IPOOD hab

Робота з відео контентом у змішаному навчанні

Illustration

Важливим є відеоконтент, який використовується у змішаному навчанні. Варто зазначити, що навчальні відео приносять користь студентам і викладачам кількома способами: по-перше, вони дають здобувачам освіти більше часу для обробки інформації та можуть підготувати їх до обговорення та застосування отриманих знань на практиці; по-друге, викладачі можуть краще максимізувати час заняття для досягнення кращих результатів в ході спільної навчальної діяльності; по-третє, відео допомагають викладачам стандартизувати зміст заняття; по-четверте, здобувачі освіти можуть переглядати навчальні відео у своєму власному темпі та у зручний для них час; по-п’яте, підходи до змішаного навчання дають викладачам можливість включити аудіо та візуальні засоби в освітній процес; і по-шосте, ці підходи говорять мовою цифрового покоління.

Але зазначені переваги залежать від розробки якісних відео матеріалів. Щоб допомогти удосконалити розробку якісних навчальних відео, викладачі Brigham Young University Anthony R. Sweat і Kenneth Alford опитали 300 студентів, які навчаються в університеті, що з їхньої точки зору робить хорошим навчальне відео у змішаному навчанні. У підсумку дізналися:
ТРИВАЛІСТЬ ВІДЕО. Студенти віддавали перевагу відео коротшим за шість хвилин. Якщо вмісту більше, рекомендуємо створити кілька коротких відео, а не одне довше.ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. Студенти повідомили, що їм потрібен оцінювальний стимул (наприклад, коротка онлайн-вікторина перед заняттям), щоб мотивувати до перегляду навчального відео. Студенти зазначили, що достатньо було передбачити будь-які додаткові бали, щоб мотивувати їх переглядати відео.ПРИСТРІЙ ДЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ. Студенти віддали перевагу перегляду навчальних відео за допомогою портативного комп’ютера. Майже всі наші студенти сказали, що вони переглядали навчальні відео на комп’ютерах або ноутбуках із великим екраном, а не на маленьких планшетах чи мобільних пристроях. Рекомендується створювати відео з вищою роздільною здатністю для великих екранів, а не нижчої якості для маленьких екранів.СХЕМИ ПЕРЕГЛЯДУ. Студенти оцінили те, що є можливість переглядати відео кілька разів. Це приклад того, як змішане навчання звільняє час для викладачів. Студенти можуть самостійно відповісти на більше запитань, переглянувши все або частину відео.ФОНОВА МУЗИКА. Студенти віддають перевагу тому, щоб у відео не було фонової музики. Вони вважали це відволіканням, частково тому, що вони повідомляють про перегляд відео з прискореною швидкістю, від 1,25x до 2x, що спотворює фонову музику. Відео також легше створювати без музики.ВІЗУАЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ. Студенти надавали перевагу використанню різноманітних візуальних елементів. Ми вводимо новий візуальний елемент кожні 10-15 секунд, незалежно від того, чи робимо акцент шляхом виділення тексту, використовуємо масштабування та виноски, малюємо на екрані тощо. Щось має постійно привертати увагу глядачів.ГОЛОВА, ЩО РОЗМОВЛЯЄ В КУТІ. Студенти хотіли чути голос професора, але не бачити його чи її голову на зображенні в кутку на екрані. Це полегшує створення змішаних навчальних відео, оскільки обмежує самосвідомі та відволікаючі аспекти запису веб-камери. Якщо є потреба, щоб зображення професора було частиною відео, час від часу можна додавати повноекранні фрагменти професора.ЕФЕКТИВНІСТЬ. Більшість студентів вважають, що змішаний підхід до навчання є ефективним способом навчання. Не дивно, що наші студенти надавали перевагу навчальним відео, а не читанню за завданнями. Вони зазначили, що відео перед заняттям значно сприяли їхньому розумінню змісту курсу.
Що стосується початку роботи з навчальним відео, ось деякі поради:● визначте, яку інформацію студенти вивчатимуть поза заняттям і що вони робитимуть на занятті;● чітко визначте, що студенти повинні дізнатися з відео, перш ніж почати його створювати;● створіть сценарій відео, який координує вербальний зміст із візуальними елементами;● створіть слайд-презентацію для супроводу розповіді;● використовуйте програмне забезпечення для захоплення екрана для запису аудіо та відео.
Радимо спочатку створити кілька зразків відео. Зробіть їх доступними для студентів (за допомогою системи керування навчанням або YouTube), а потім опитайте студентів, щоб дізнатися про їхні вподобання та відгуки про те, що для них спрацювало, а що ні. Уподобання студентів відіграють важливу роль у розробці відео матеріалів.
Хоча створення змішаних навчальних відео вимагає значної роботи, досвід викладання і відповіді на опитування студентів показують, що час і зусилля варті того.
Джерело: https://www.facultyfocus.com/articles/blended-flipped-learning/getting-started-blended-learning-videos/
Ігор Радомськийкандидат педагогічних наук, доцент, виконавець проєкту Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчанняв закладі вищої педагогічної освіти у воєнний час і повоєнноговідновлення України (2022.01/0098) за грантової підтримки НФДУ