IPOOD hab

Три поради щодо майбутнього змішаного навчання

Illustration

Дослідник, науковець Коледжу дошкільної освіти Ю Чунг (Yew Chung College of Early Childhood Education) Бред Чан (Brad Chan) із Гонконгу, на основі свого досвіду викладання мов, пропонує три поради, як зробити змішане навчання більш ефективним, оскільки, на його думку, ці проблеми та рішення є спільними для багатьох дисциплін.
Порада 1. Адаптуйте стратегію викладання відповідно до різних освітніх потреб

🟣Не існує універсальної освітньої програми для різних сценаріїв вивчення мови. Ті, хто вивчає мову, застосовують різні стратегії, оскільки очікування людей відрізняються залежно від контексту
.

�Коли наші вчителі початкової школи вчаться використовувати англійську на робочому місці для спілкування з батьками, вони мають відповідати батькам оперативно та професійно. У цьому випадку синхронне навчання або сеанси в реальному часі будуть більш ефективними, щоб озброїти учнів необхідними навичками «живого» спілкування. В такому навчанні переважає стислість, а не тривалі сеанси. Пропонується більше коротких занять, що дозволяє учням консолідувати своє навчання між ними та розвивати творчі ідеї через досвід реального життя.🟣Однак для академічних курсів асинхронне навчання може бути кращим. Коли студентам, наприклад, необхідно написати есе, вони можуть читати й опрацьовувати матеріали онлайн і записувати свої міркування у власному темпі.🟣Отже, викладачі повинні продумати, на що спрямовані різні елементи їхніх курсів чи модулів, і, виходячи з цього, планувати, що буде найкраще працювати в режимі живого викладання, а що - в режимі асинхронного викладання.
Порада 2. Удосконалюйте цифрову грамотність
🟠Підключені пристрої - це інструменти, але вони не є рушійною силою. Легко захопитися думкою, що доступ до онлайн-інструментів сам по собі може призвести до цифрового ноу-хау. Взаємодія з людьми та навчання залишаються вирішальними у навчанні викладачів і студентів цифровій грамотності – навичкам жити, вчитися та працювати в суспільстві, яке стає все більш цифровим.🟠Однак, дивлячись і плануючи наперед, слід чітко вказати, що цифрова грамотність є частиною професійних вимог для всіх викладачів і адміністраторів освітніх закладів.🟠Програми професійного розвитку персоналу з акцентом на змішаному викладанні та електронному навчанні, ймовірно, стануть більш важливими. 
Порада 3. Оновіть в пам’яті ключові засади навчання
🔵Сплеск нових цифрових інструментів і педагогічних методик може здатися приголомшливим. Оскільки ми вчимося впродовж усього життя, процес навчання і "відучування" - це спосіб вдосконалення наших методів роботи в аудиторії. Однак це не означає, що нам потрібно відучуватися від усього. 🔵Передові практики, такі як формування мотивації, взаємодія між студентами та розробка освітніх програм для задоволення потреб студентів з різним культурним походженням, і надалі залишатимуться основою якісного викладання в нову епоху змішаного навчання.🔵Замість того, щоб відмовлятися від добре перевірених практик, ми повинні переоцінити їх і перенести корисні з них у новий контекст змішаного навчання. Вони стануть для нас корисним орієнтиром для адаптації та вдосконалення викладання і навчання відповідно до нових викликів і потреб.
В англомовній версії статтю Б.Чана можна прочитати тут: https://www.timeshighereducation.com/campus/authors/brad-chan
Ігор Радомськийкандидат педагогічних наук, доцент, виконавець проєкту Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчання в закладі вищої педагогічної освіти у воєнний час і повоєнного відновлення України (2022.01/0098) за грантової підтримки НФДУ