IPOOD hab

Формувальне оцінювання: секрет змішаного успіху 

Illustration

Науковець, ад’юнкт-професор і директор Центру академічної майстерності в Університеті Міллерсвіль (США) Олівер Дреон (Oliver Dreon) ще у 2014 році у своїй праці «Формувальне оцінювання: секрет змішаного успіху» («Formative Assessment: The Secret Sauce of Blended Success») говорив про те, що більшість людей асоціюють термін «оцінювання» з тестами, іспитами та ін, оскільки вони є оцінками «навчання», а от формувальне оцінювання є оцінками «для» навчання.
Автор розглядає виклики пов'язані з впровадженням змішаного навчання, акцентуючи увагу на значенні саме формувального оцінювання в цьому процесі, а не підсумкового. Описуючи досвід своєї колеги, яка зіткнулася з труднощами результатів оцінювання під час своєї першої спроби впровадити змішане навчання, автор висвітлює, як необхідно адаптувати традиційні методи навчання та оцінювання для використання в сучасному освітньому середовищі.

О.Дреон розглядає, важливість переосмислення ролі викладача у процесі змішаного навчання, оскільки замість того, щоб фокусуватися лише на тому, чого повинні навчитися студенти, важливо також звертати увагу на те, чого викладач може навчитися від своїх студентів під час різних фаз навчального процесу у змішаному навчанні.
Це веде до обговорення ролі формувального оцінювання в успіху змішаного навчання. Також науковець розглядає різницю між підсумковим та формувальним оцінюванням, акцентуючи увагу на тому, що хоча більшість звикли до підсумкової оцінки (екзамени, письмові роботи і т.д.), формувальна оцінка може надати більше інформації для підтримки та коригування навчання, оскільки може бути інтегрована на різних етапах змішаного навчання. Таке оцінювання на думку автора дозволяє викладачам ефективніше адаптувати свої методи навчання та краще реагувати на потреби своїх студентів.
Повну версію роботи (in EN) можна прочитати за лінком https://www.facultyfocus.com/articles/blended-flipped-learning/formative-assessment-secret-sauce-blended-success/
Ігор Радомський,кандидат педагогічних наук, доцент, виконавець проєкту Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчанняв закладі вищої педагогічної освіти у воєнний час і повоєнноговідновлення України (2022.01/0098) за грантової підтримки НФДУ