IPOOD hab

Історія розвитку змішаного навчання

Illustration

Сьогодні змішане навчання називають третім видом навчання після традиційного (аудиторного) й дистанційного – і технологією, яка кардинально змінила сучасний освітній простір.
➡️Історія змішаного навчання починається з 1840-х років, коли Іссак Пітман запустив перший курс навчання на відстані. Завдання надсилалися учням поштою у вигляді стенограми на листівках. ➡️У 1960-х - 1970-х роках роботодавці почали проводити навчання працівників за допомогою перших комп’ютерів. Це була новаторська революція, оскільки вперше співробітники завершили навчання без поїздок або відвідування очних сесій. Їх заохочували надсилати завдання онлайн, не використовуючи пошту чи кур’єра.

➡️З розвитком технологій у 1970-х роках відбувся прогрес у сфері змішаного навчання. Роботодавці та наукові організації почали використовувати відео-мережі для проведення занять в онлайн-середовищі. ➡️У 1980-х роках з’явилися нові пристрої – компакт-диски (CD-ROM), які містили більший обсяг інформації й забезпечували учням інтерактивне навчання. В той час була введена перша система управління навчанням (LMS), яка дозволяла організаціям відстежувати та контролювати прогрес учнів у міру проходження ними навчальних курсів.➡️На початку 1998 року з’явилися перші навчальні інструкції в Інтернеті. Персональні комп’ютери стали доступніші, що дозволило як учням так і закладам освіти використовувати їх для навчання, роботи й дозвілля. ➡️Із 2000-х років почалася нова ера змішаного навчання. Ця технологія передбачає подачу контенту шляхом поєднання різних форм навчання, що перетворює навчальний процес в інтерактивний досвід. Завдяки сучасним технологіям викладачі й студенти ЗВО мають доступ до великої кількості ресурсів і можуть проводити навчання в більш гнучкому форматі.
Ольга Банітдоктор педагогічних наук, старший дослідник, виконавець проєкту Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчання в закладі вищої педагогічної освіти у воєнний час і повоєнного відновлення України (2022.01/0098) за грантової підтримки НФДУ