IPOOD hab

ByFlex: бімодальна гнучка модель курсу змішаного навчання

Illustration

Заклади освіти сьогодні активно використовують різноманітні моделі змішаного навчання. Керрі Шилдс (Kerri Shields) понад 20 років працює професором в коледжі Торонто та викладає різноманітні курси з бізнесу, менеджменту, маркетингу та інформаційних систем. Вона активно розробляє курси для змішаного навчання, навчання в аудиторії та онлайн навчання, вивчає переваги та недоліки кожного з методів навчання, розуміючи, що студенти мають різні стилі навчання та потреби. Керрі Шилдс опублікувала книгу про бімодальну гнучку модель навчання (переглянути), а ми розглянемо деякі погляди дослідниці на бімодальну модель навчання.
Бімодальна модель (ByFlex) змішаного навчання не досліджувалась так широко, як тримодальна модель, яку зазвичай називають HyFlex.

Існує багато досліджень із розробки курсів HyFlex, і наразі це найбільш гнучкий варіант, доступний для студентів, оскільки він пропонує студентам три способи участі у заняттях протягом усього курсу. «Курси HyFlex надають можливість програмам обслуговувати віддалених студентів, а також забезпечують зручність та альтернативи для регіональних студентів» (Beatty, 2019a).
Але модель тримодального курсу має деякі внутрішні проблеми. «Ці переваги мають свою ціну; витрати, які несуть студенти, витрати, які несуть інструктори та дизайнери, і витрати, які несуть адміністратори закладів, які обирають впровадження підходів HyFlex» (Beatty, 2019b). Педагоги стикаються з проблемою надання контенту з використанням великої кількості технологій у ході одночасного навчання двох різних груп студентів (онлайн і тих, хто присутній особисто). Крім того, викладачі повинні переконатися, що студенти, які навчаються асинхронно отримують навчальні ресурси в системі керування навчанням (LMS) і підтримку, необхідну для досягнення успіху. «Курси HyFlex створюють великий тиск на викладачів, які обслуговують три різні навчальні середовища одночасно» (Leboff, 2020). Навчальні заклади повинні витрачати серйозні фінансові ресурси для підтримання та управління цією системою. Крім того, потрібно організовувати навчання викладачів щодо використання нових навчальних технологій.
Бімодальна модель змішаного навчання є простішою концепцією. Вона по-новому поєднує існуючі процеси та ресурси, щоб запропонувати гнучкі варіанти участі студентів у курсах.
Що таке бімодальний гнучкий (ByFlex) дизайн курсу?
Бімодальна гнучка (ByFlex) модель курсу пропонує студентам два варіанти навчання, онлайн або навчання в аудиторії, а потім пропонує ще два варіанти, синхронний або асинхронний. Це дозволяє студентам підтримувати баланс між закладом освіти, роботою та особистим життям відповідно до конкретної ситуації та особистих потреб. 1. Навчання в аудиторії (особисто) у запланований час курсу, одночасно з викладачем або асинхронно онлайн у той час, якому студент віддає перевагу.2. Синхронно онлайн у той час, коли заплановано курс, одночасно з викладачем, або асинхронно онлайн у той час, якому студент віддає перевагу.
Проведення курсів за моделлю ByFlex є більш простим для викладачів порівняно з тримодальним підходом. Педагоги зосереджені на навчанні однієї групи синхронних студентів одночасно, або онлайн, або в аудиторії, але не обох одночасно. Викладачі забезпечують, студентам, що займаються асинхронно навчальні ресурси в LMS і підтримку, необхідну для досягнення успіху. «Поєднання синхронного та асинхронного навчання дозволяє нам отримати унікальні переваги від кожної модальності, долаючи унікальні обмеження» (Shank, 2020).
Завдяки різноманітним режимам участі студенти отримують переваги від розширеного доступу до курсів, більшого контролю над своїм розкладом і великої кількості навчальних ресурсів. Кілька режимів участі часто вимагають більш надійних навчальних матеріалів, які забезпечують більш насичене навчання та надають додаткові можливості для навчання (Beatty, 2019b). Студенти можуть відчувати менше стресу, контролюючи свій розклад.
Онлайн-курс, розроблений за моделлю ByFlex, надає студентам можливість відвідувати он-лайн заняття як синхронно, так і асинхронно. По суті, дизайн курсу ByFlex додає асинхронну опцію або до онлайн-синхронного курсу, або до курсу навчання в аудиторії. Ця бімодальна модель гнучкого курсу дає студентам можливість навчатися у власному темпі, а також забезпечує їм можливість негайного зворотного зв’язку та взаємодії. Різниця у підвищеній гнучкості, яку студенти відчувають між тримодальним і бімодальним курсом, є незначною, але витрати, час і зусилля, необхідні для розробки, впровадження та підтримки тримодального курсу, набагато значніші, ніж ті, які потрібні для розробки бімодального курсу.
ЛітератураBeatty, B. (2019a). Hybrid-flexible course design. (ch 1.1) https://edtechbooks.org/hyflexBeatty, B. (2019b). Hybrid-flexible course design. (ch 1.2) https://edtechbooks.org/hyflex Leboff, D. (2020, June 12). What you need to know about Hyflex courses. https://tophat.com/blog/what-you-need-to-know-about-hyflex-courses/ Shank, P. (2020, July 24). (The right) learning modalities to deliver digital learning: Part 5. https://elearningindustry.com/blending-asynchronous-and-synchronous-digital-learning-modalities-part-5
Джерело: Переглянути
Ігор Радомський,кандидат педагогічних наук, доцент, виконавець проєкту Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчанняв закладі вищої педагогічної освіти у воєнний час і повоєнноговідновлення України (2022.01/0098) за грантової підтримки НФДУ