IPOOD hab

Шість великих міфів про змішане навчання

Illustration

Змішане навчання дає можливість поєднувати методи онлайн- та офлайн-навчання, та підтримувати ефективний формат навчання. Згідно з опитуванням eLearning Industry більше половини респондентів погодилися, що змішане навчання підвищує ефективність навчання, активність студентів і економію коштів. Але й було багато розбіжних думок.
Причини цього контрасту полягають у тому, що існує багато неправильних уявлень і міфів навколо цього формату навчання. Дослідниця Паял Діксіт (Payal Dixit) у статті "Busting 6 Big Myths about Blended Learning" пропонує розвіяти 6 міфів про змішане навчання.
Міф №1: ILT + eLearning = змішане навчанняILT (Instructor-Led Training - це навчання за «присутності» викладача (особисто або через вебінар). Змішане навчання не означає кілька занять у класі, а потім кілька курсів електронного навчання або навпаки. Існує багато способів проведення навчання як онлайн, так і офлайн, залежно від вимог до навчання.

Ви можете почати з вступних сесій ILT і продовжити їх за допомогою модулів електронного навчання, щоб надати детальну інформацію. Ви можете почати з попереднього оцінювання eLearning і продовжити заняттями в аудиторії. Ви можете включити спостереження за роботою, наставництво, коучинг, а також семінари та вебінари у свої змішані навчальні програми.Ви можете провести повне навчання в класі та надати допомогу в роботі за допомогою мобільних додатків для підтримки ефективності.Ви можете поєднувати будь-який формат онлайн- та офлайн-навчання та створювати новий коктейль змішаного навчання. Але для ефективного навчального рішення вам потрібно узгодити методи навчання з цілями навчання.
Міф №2: Це коштує більше, ніж навчання в аудиторіїЗазвичай вважається, що технологія дорога. І викладач, який стоїть перед дошкою, здається менш дорогим варіантом, ніж розробка онлайн-навчання. Але якщо ви враховуєте вартість місця проведення занять, дорогу та проживання, харчування, а також необхідність робити це знову і знову, ви можете переглянути свої варіанти. Застосування змішаного формату навчання позбавляє багатьох із цих витрат і забезпечує ефективний метод навчання.Вартість електронного навчання в рамках програми змішаного навчання повністю залежить від ваших вимог до навчання, тривалості та рівня інтерактивності курсів. Ви можете використовувати прості, недорогі формати, такі як відео та подкасти, або більш складні формати, такі як симуляції та дизайни на основі ігор.Найкраще у змішаному навчанні полягає в тому, що це недорогий спосіб навчання ваших здобувачів освіти, які можуть отримати доступ до навчання, де б вони не були, коли завгодно.
Міф №3: це лише крок від ILT до електронного навчанняПерехід усієї вашої програми навчання з ILT на eLearning може бути складним завданням, а змішане навчання може полегшити цей процес, оскільки студенти зможуть звикнути до онлайн-навчання. Але сказати, що змішане навчання є лише сходинкою в цьому процесі - неправда. Змішане навчання – це спосіб отримати найкраще від навчання як офлайн, так і онлайн. Але найважливіше те, що воно розроблено для задоволення конкретних вимог навчання.Фундаментальним принципом рішення для змішаного навчання є визначення найкращого формату навчання, який забезпечить повне та ефективне навчання.
Міф №4: У змішаному навчанні НЕМАЄ ролі викладачів і фасилітаторівНіщо не може бути більш далеким від істини, ніж припущення, що викладачі не важливі в програмі змішаного навчання, або що вони менше залучені до онлайн-навчання, ніж до навчання в аудиторії, лише тому, що немає особистої взаємодії.Справа в тому, що увесь вміст курсу, з яким працюють студенти, є їхнім дітищем. Отже, вони є фахівцями з предмету, які працюють для створення ефективної онлайн-навчальної програми.
Міф №5: ILT є ЄДИНОЮ формою офлайн-навчанняМи постійно використовуємо ILT, навчання в аудиторії та офлайн-навчання як взаємозамінні, хоча насправді це не те саме. ILT — це дуже специфічна форма навчання в аудиторії, під час якої викладач веде заняття. Навчання в аудиторії може включати семінари, навчання під керівництвом віртуального викладача (VILT - virtual instructor-led training - віртуальне навчання під керівництвом інструктора стосується навчання, яке проводиться у віртуальному чи змодельованому середовищі, або коли інструктор (викладач) і студент знаходяться в різних місцях. Віртуальні навчальні середовища створені для імітації традиційного класу або навчання. VILT може проводитися синхронно або асинхронно. Цей термін також називають навчанням у віртуальному класі (VCT). Подібним чином офлайн-навчання може включати наставництво, взаємодію «рівний-рівному» та спільне навчання.
Міф №6: Щоб змішане навчання працювало, студенти мають бути технічно підкованимиЦей міф особливо шкідливий для змішаного навчання. Чесно кажучи, онлайн-навчання – це не ракетобудування, і через подібні міфи навігація по курсу електронного навчання здається складнішою, ніж вона є насправді. Крім того, розробники інструкцій доклали багато уваги та зусиль, щоб зробити курси зручними для користувача та легкими для навігації.Хоча представникам міленіалів не потрібна допомога, коли мова заходить про використання технологій, це може не стосуватися дорослих учнів, які не народилися в цифровому світі. Змішане навчання відіграє важливу роль у комфортному спілкуванні учнів з технологіями, відкриваючи нові шляхи та способи доступу до знань. І оскільки ми йдемо в цю епоху технологічних інновацій, повністю цифрове робоче місце не так вже й далеко.
За джерелом: https://blog.commlabindia.com/elearning-design/blended-learning-myths-decoded

Ігор Радомський,кандидат педагогічних наук, доцент, виконавець проєкту Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчанняв закладі вищої педагогічної освіти у воєнний час і повоєнноговідновлення України (2022.01/0098) за грантової підтримки НФДУ