IPOOD hab

Подкасти як частина неперервного професійного навчання викладача

Дослідниці Елізабет Боствік (Elisabeth Bostwick) та Лорен Кауфман (Lauren Kaufman) у статті «Інтеграція подкастів у професійне навчання» (2023) аналізують застосування подкастів як інструменту підвищення ефективності педагогічної практики в умовах сучасного динамічного освітнього середовища.
У сучасному швидкозмінюваному освітньому середовищі викладачі постійно шукають цікаві та доступні шляхи для організації якісного змішаного навчання, які надихають, стимулюють творчість і сприяють інноваційному освітньому досвіду. Впровадження подкастів у професійне навчання викладачів стало популярним засобом їх професійного розвитку.
Подкасти - це універсальний інструмент для навчання, оскільки вони завжди доступні і пропонують різноманітний контент, який можна легко інтегрувати в повсякденне життя, перетворюючи професійне навчання на персоналізоване та інтерактивне.

Включення подкастів у професійний розвиток викладачів максимізує час, персоналізує навчання і дає можливість педагогам отримувати нові знання в будь-який час і в будь-якому місці.
Розглянемо деякі рекомендації використання подкастів у професійному розвитку викладачів: ● Орієнтуйтесь на ті подкасти, що найбільш відповідають вашим освітнім потребам, завданням тощо● За можливості використовуйте потрібну інформацію з подкастів у своїй повсякденній професійній діяльності● Завжди тримайте під рукою навушники, щоб слухати подкасти в будь-який час і в будь-якому місці. Для цього ви можете заздалегідь завантажити програму для прослуховування подкастів (за потребою). ● Оптимізуйте отримання користі від прослуховування, зокрема через короткі сегменти чи фокусування на конкретних розділах подкасту, з можливістю корекції темпу прослуховування ● При виборі тематики подкастів, за потребою, порадьтесь з колегами, їх досвід та поради можуть стати у нагоді й зекономити час.● Під час прослуховування робіть нотатки у вашому смартфоні. Це допоможе вам відстежувати важливу інформацію і повертатися до неї за потреби.● Діліться думками після прослуховування подкастів зі своїми колегами в цифровому просторі, це стимулюватиме навчання один одного.● Використовуйте шаблони графічних органайзерів, щоб фіксувати своє навчання за допомогою різних способів, які включають поєднання тексту, записів, анотацій і навіть спільних обговорень за допомогою цифрових інструментів.
Автори Е.Боствікта Л.Кауфман також акцентують на важливості документування та рефлексії під час та після прослуховування подкастів, вважаючи це ключовим для глибокого осмислення та застосування нових знань у педагогічній діяльності. Вони запропонували модифікований підхід Чути, Думати, Дивуватися для аналізу змісту подкастів та планування подальших дій з метою покращення освітнього процесу.
Використовуючи можливості подкастів, освітяни можуть бути в курсі освітніх тенденцій, спілкуватися з іншими та знаходити натхнення для вдосконалення своїх практик викладання та навчання. Водночас, інтеграція подкастів у освітній процес змішаного навчання може стимулювати мотивацію до навчання у здобувачів освіти.
Джерело: https://www.edutopia.org/article/bringing-podcasts-into-professional-learning/ 
Ось деякі рекомендації як викладачу розпочати вести особистий подкаст:
1. Визначте свою нішу або зосередьтеся на темі, яка вас захоплює та має значення для вашої професійної спільноти. Це можуть бути інновації у навчанні, практики викладання, інтерв’ю з освітніми експертами або роздуми про освітні тренди.
2. Продумайте технічні моменти, дізнайтеся про необхідне обладнання та програмне забезпечення для запису та редагування подкастів. Достатньо мати якісний мікрофон, а програм для редагування аудіо (або відео) можна підібрати безліч, і навіть безкоштовних. Також не забудьте вибрати платформу для розміщення подкасту: аудіо (Spotify, Google Podcasts, Anchor, Podbean та ін.) або відео наприклад YouTube, тощо.
3. Розробіть контент подкасту, наприклад: план епізодів, включаючи основні ідеї, гостей та ключові питання. Організація та планування допоможуть підтримувати послідовність та релевантність подкасту.
4. Як тільки ви визначилися з контентом розпочинайте запис. Не чекайте ідеальних умов або обладнання. Головне - це зміст, яким ви хочете поділитися. Не завжди перший епізод буде ідеальним, але з кожним новим епізодом ви будете покращувати якість та зміст.
5. Візуальний аспект є критично важливим для привернення уваги слухачів. Обкладинка подкасту має бути не тільки естетично привабливою, але й відображати тему та настрій вашого подкасту. Для цього можна використати графічну платформу Canva.
6. Публікуйте та поширюйте подкаст використовуючи соціальні мережі, професійні спільноти та освітні платформи для розповсюдження вашого подкасту. Залучення колег та студентів може допомогти підвищити його популярність.
7. Залучайте своїх слухачів до діалогу через коментарі у соціальних мережах, спеціальні Q&A (питання-відповідь) сесії, а також через email-розсилки, де ви можете ділитися додатковими матеріалами, анонсами нових епізодів та ексклюзивним контентом
8. Важливо дотримуватись чіткого розкладу випусків. Регулярне публікування нових епізодів зберігає інтерес аудиторії та спонукає слухачів повертатися за новим контентом. Визначте оптимальну частоту випусків, яка буде зручна для вас та ваших слухачів, і намагайтесь її дотримуватись
9. Регулярно збирайте зворотній зв'язок від слухачів та аналізуйте аудиторію, щоб розуміти, які теми та формати найбільш цікаві. Будьте відкриті до експериментів з контентом, форматом епізодів та способами взаємодії з аудиторією, щоб ваш подкаст розвивався та вдосконалювався.
Ось декілька цікавих освітніх подкастів, які можливо зможуть надихнути Вас на започаткування свого подкасту:
● The Cult of Pedagogy Podcast with Jennifer Gonzalez - переглянути● The Balance, by Dr. Catlin Tucker - переглянути● The Cool Cat Teacher with Vicky Davis - переглянути● The Learner-Centered Collaborative Podcast with Dr. Katie Martin - переглянути● To the Classroom with Jennifer Serravallo - переглянути● The Spark Creativity Teacher Podcast with Betsy Potash - переглянути● The Creative Classroom with John Spencer - переглянути