Крива забування Еббінгауза, яка показує, скільки інформації залишається в пам'яті з перебігом часу. Джерело: https://zbruc.eu/node/87084
Перш ніж розглянути способи подолання кривої забування у змішаному навчанні, давайте дізнаємося, що це таке. Крива забування Еббінгауза — це ретельно розроблений математичний розрахунок який показує, скільки інформації залишається в пам'яті з перебігом часу. Відкрита німецьким психологом Германом Еббінгаузом (1850–1909).
Згідно з дослідженнями (1), здобувачі освіти можуть забути 40% щойно отриманої інформації за 20 хвилин і 77% за наступні шість днів. Швидкість, з якою здобувач освіти забуває інформацію, залежить від багатьох факторів, включаючи силу пам’яті, також те, наскільки значущою він вважає інформацію та рівень стресу.
Еббінгауз також з’ясував, що можна ефективно зменшити швидкість забування, якщо здобувачам освіти буде надано можливість періодично повертатись до перегляду матеріалів, що вивчались. Простіше кажучи, якщо навчання супроводжується добре структурованими і розподіленими повтореннями, швидкість забування зменшується.
Своїми порадами як ефективно подолати криву забування ділиться Барша Четя, редактор та стратег електронного навчання в CommLab India (2).
Ось основні з них:Модулі мікронавчання. В процесі змішаного навчання, чи то заняття в аудиторії чи онлайн навчання, викладач може використовувати модулі мікронавчання, щоб закріпити отриману важливу інформацію.
Модулі мікронавчання передбачають автономний навчальний контент – кожен близько 10 хвилин, що охоплює певну навчальну тему. Але як модулі мікронавчання покращують ефективне збереження знань?
Шляхом зменшення когнітивного навантаження: когнітивне навантаження передбачає інтелектуальні зусилля студента, які він докладає для засвоєння та розуміння інформації. Чим більше когнітивне навантаження, тим більша вірогідність, що здобувачі освіти швидко забудуть навчальну інформацію. Таким чином, зміст, розбитий на невеликі частини, дозволяє здобувачам освіти легко засвоювати інформацію.