IPOOD hab

Змішане навчання – майбутнє освіти

Illustration

Індустрія онлайн-навчання зросла майже в 10 разів від 2000 року, а до 2025 року її ринкова вартість може досягти 350 мільярдів доларів, що сприяє зростанню популярності змішаного навчання (Mairasee; Forbes)!
Це зростання заслуговує на увагу, і ось декілька статистичних даних, які підтверджують важливість змішаного навчання: ● Великі технологічні компанії, такі як Google, Logitech, Cisco та Lenovo, підтримують ініціативи змішаного навчання (edTechMagazine).● 82% студентів вибирають цю модель через вищий рівень гнучкості та свободи (Perculus).● Змішане навчання може збільшити рівень залучення студентів на 16% (Gitnus).

● Для академічних лідерів це інструмент, який може підвищити результативність навчання студентів (Gitnus).● Що отримають студенти? Доступність курсів та комфортність навчання (ISTE).● Що отримують викладачі? Більше гнучкості у викладанні та можливість пропонувати студентам різноманітний досвід навчання (ISTE).● Змішане навчання – це шлях до розвитку навичок самостійного навчання, які допоможуть досягти успіху в ЗВО та після нього (ISTE).
Змішане навчання стає все більш популярним і набуває стратегічного значення в освітньому секторі. Варто розглядати його як ключовий елемент сучасного освітнього процесу.
Катерина Годлевськакандидат педагогічних наук, виконавець проєкту Максимізація ефективності ресурсів змішаного навчання в закладі вищої педагогічної освіти у воєнний час і повоєнного відновлення України (2022.01/0098) за грантової підтримки НФДУ