З травня 2022 року стартував проєкт «ПСИХОЛОГІЧНІ СИЛИ УКРАЇНИ» під егідою ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України. Проєкт наразі волонтерський, створений у співпраці психологів та громадських діячів як реакція на потреби суспільства у кваліфікованій психологічній допомозі.
У зв’язку з жорстокою повномасштабною війною, розв’язаною рф проти України, населення нашої держави опинилося в ситуації реальної постійної загрози життю. Внаслідок цього значна кількість людей виявляє ознаки перманентної тривожності і страху, депресії, розладів сну, панічних атак, екзистенційної кризи (втрата сенсу життя, нерозуміння, як жити далі). Жертви і очевидці воєнних злочинів, скоєних солдатами рф, а також українські військові, безпосередні учасники бойових дій, які перенесли (й продовжують переносити) важкі фізичні і психологічні травми, потребують і будуть потребувати ефективної психологічної й психотерапевтичної допомоги.
АНОНСИ всіх онлайн, оффлайн та live заходів у межах проєкту можна знайти на сторінках у соціальних мережах Facebook та Instagram
Вебінар 1Як надавати психологічну допомогу потерпілим від сексуального насильства під час війни?
читати далі
5 травня 2022 року відбувся перший онлайн семінар "Як надавати психологічну допомогу потерпілим від сексуального насильства під час війни" для спеціалістів в сфері психологічної допомоги у межах проєкту «Психологічні Сили України», який реалізується під егідою ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України. Основним спікером онлайн семінару був Едуард Помиткін (доктор психологічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу психології праці), який детально розкрив проблему роботи з потерпілими від сексуального насилля, надав алгоритм психологічної допомоги потерпілим під час війни, який складається з 10 кроків. Кожен з кроків алгоритму було детально обґрунтовано.
Ділимося з вами цими важливими складовими психологічної допомоги: Знайомство та встановлення довіри, Узгодження стратегії взаємодії, Первинна діагностика, Інтерпретація результатів, Психологічна корекція, Розкриття травматичної ситуації, Трансформація травмуючого досвіду, Знецінювання психотравми, Повторна психодіагностика, Психологічний супровід, Життєві смисли та цінності.
Допомагаючи людям, які пережили сексуальне насилля психолог може дотримуватися наведеного алгоритму і побудувати дієвий шлях для виходу з травмуючого досвіду.
Учасники онлайн семінару додали до скарбнички своїх робочих інструментів методику «8 кадрів». Суть цієї методики в тому, щоб записати травмуючий досвід в кадрах фільму, розібратися, які емоції переживала людина в той чи інший момент та узагальнити пережиті події. Завдяки цьому людина може вийти з надлишку емоційної енергії, яка її поглинає і заважає нормальному самопочуттю. Пережите насильство не визначає людину. Її досвід значно більший, ніж те, що сталося. Тому так важливо, після проживання травми, розширювати межі світогляду і повернутися до своїх життєвих смислів та цінностей
Вебінар 2Загальне розуміння депресії та особливості її перебігу під час війни