IPOOD hab

Психологічні сили України

Illustration

З травня 2022 року стартував проєкт «ПСИХОЛОГІЧНІ СИЛИ УКРАЇНИ» під егідою ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України. Проєкт наразі волонтерський, створений у співпраці психологів та громадських діячів як реакція на потреби суспільства у кваліфікованій психологічній допомозі.
У зв’язку з жорстокою повномасштабною війною, розв’язаною рф проти України, населення нашої держави опинилося в ситуації реальної постійної загрози життю. Внаслідок цього значна кількість людей виявляє ознаки перманентної тривожності і страху, депресії, розладів сну, панічних атак, екзистенційної кризи (втрата сенсу життя, нерозуміння, як жити далі). Жертви і очевидці воєнних злочинів, скоєних солдатами рф, а також українські військові, безпосередні учасники бойових дій, які перенесли (й продовжують переносити) важкі фізичні і психологічні травми, потребують і будуть потребувати ефективної психологічної й психотерапевтичної допомоги.

  • Місія проєкту

    Підготувати психологів до викликів сьогодення і створити можливості для надання кваліфікованої допомоги населенню.

  • Завдання проєкту

    Проведення масових (онлайн, оффлайн, live) практико-орієнтованих заходів щодо підготовки психологів для надання кваліфікованої допомоги населенню у воєнний та поствоєнний періоди.

Масові заходи

АНОНСИ всіх онлайн, оффлайн та live заходів у межах проєкту можна знайти на сторінках у соціальних мережах Facebook та Instagram

Вебінар 1Як надавати психологічну допомогу потерпілим від сексуального насильства під час війни?

  • читати далі

    5 травня 2022 року відбувся перший онлайн семінар "Як надавати психологічну допомогу потерпілим від сексуального насильства під час війни" для спеціалістів в сфері психологічної допомоги у межах проєкту «Психологічні Сили України», який реалізується під егідою ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України. Основним спікером онлайн семінару був Едуард Помиткін (доктор психологічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу психології праці), який детально розкрив проблему роботи з потерпілими від сексуального насилля, надав алгоритм психологічної допомоги потерпілим під час війни, який складається з 10 кроків. Кожен з кроків алгоритму було детально обґрунтовано.
    Ділимося з вами цими важливими складовими психологічної допомоги: Знайомство та встановлення довіри, Узгодження стратегії взаємодії, Первинна діагностика, Інтерпретація результатів, Психологічна корекція, Розкриття травматичної ситуації, Трансформація травмуючого досвіду, Знецінювання психотравми, Повторна психодіагностика, Психологічний супровід, Життєві смисли та цінності.
    Допомагаючи людям, які пережили сексуальне насилля психолог може дотримуватися наведеного алгоритму і побудувати дієвий шлях для виходу з травмуючого досвіду.
    Учасники онлайн семінару додали до скарбнички своїх робочих інструментів методику «8 кадрів». Суть цієї методики в тому, щоб записати травмуючий досвід в кадрах фільму, розібратися, які емоції переживала людина в той чи інший момент та узагальнити пережиті події. Завдяки цьому людина може вийти з надлишку емоційної енергії, яка її поглинає і заважає нормальному самопочуттю. Пережите насильство не визначає людину. Її досвід значно більший, ніж те, що сталося. Тому так важливо, після проживання травми, розширювати межі світогляду і повернутися до своїх життєвих смислів та цінностей

Вебінар 2Загальне розуміння депресії та особливості її перебігу під час війни

  • читати далі

    17 травня 2022 року відбувся другий онлайн-захід для спеціалістів в сфері психологічної допомоги в межах волонтерського проєкту «Психологічні Сили України», який реалізується під егідою ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України.Спікером авторського вебінару-майстерні став лікар-психіатр, психотерапевт Євгеній Тичковський «Загальне розуміння депресії та особливості її перебігу під час війни».Пан Євгеній детально ознайомив учасників із:● Загальним розумінням депресії● Діагностичними критеріями депресивного епізоду за МКХ-10● Патогенезом депресії● Маскованими депресіями● Змінами фізичного стану при депресії● Соматичною депресією● Етологічними ознаками депресії● Формами депресії● Факторами ризику виникнення ендогенної депресії● Діагностикою депресії● Прогнозом плину депресії● Когнітивним компасом депресії● Терапією депресіїПро серйозність ситуації з депресією свідчить зростання кількості суїцидів у світі: понад 80% самовбивць страждали на той чи інший ступінь депресіїУчасники семінару додали до своїх «терапевтичних кешень» багато корисних лайфхаків, а також визначили свій рівень депресії за «Шкалою депресії Бека»Дякуємо всім, хто доєднався до вебінару-майстерні і своєю активною участю зробив цю зустріч ще більш насиченою та корисноюЗаповніть будь ласка форму зворотнього зв‘язку - https://bit.ly/3NlqFmVДля нас важлива та цінна Ваша думка.

Вебінар 3Психологічна допомога під час війни: як справлятися з кризовими запитами і вберегтися від емоційного вигорання

  • читати далі

    26 травня 2022 року відбувся семінар для спеціалістів в рамках проєкту @psy.powerua на тему «Психологічна допомога під час війни: як справлятися з кризовими запитами і вберегтися від емоційного вигорання». Експерт проєкту - практичний психолог в методі транзакційного аналізу Євгенія Іванова поділилася прикладами з професійної практики, як справлятися з кризовими запитами в консультуванні під час війни.
    Упродовж роботи семінару учасники змогли:● Розглянути питання психологічного контракту як важливого інструменту для ефективної роботи психолога.● Опрацювати випадки з практики кризової психологічної допомоги.● Обговорити, яким має бути психолог для клієнта, щоб допомогти людини вистояти в складних життєвих ситуаціях. В рамках концепції его-станів транзактного аналізу психолог має бути фігурою Турботливого Батька та Контролюючого Батька зі знаком «+». Щоб клієнт знайшов в собі силу потурбуватися про себе і власну безпеку.● Розібрати дії психолога в роботі з кризовими клієнтами: надати необхідну інформацію; показати межі досвіду; змінити фокус клієнта на себе; вислухати людину; зупинити емоційний хаос.● Поділитися досвідом з власних практичних кейсів.

Вебінар 4Вебінар-майстерня для психологів - Депресія у дітей та підлітків

  • читати далі

    07 червня 2022 року відбувся вебінар-майстерня Євгенія Тичковського на тему «Депресія у дітей і підлітків». Онлайн захід пройшов в рамках проєкту «Психологічні Сили України», який реалізується під егідою ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України.

    Лікар-психіатр, психотерапевт Євгеній Тичковський на авторському вебінарі-майстерні в колі колег-психологів інформативно розкрив тему депресії та особливостей її перебігу в дітей і підлітків.

    Пан Євгеній детально розповів про:
    ● Типові симптоми депресії у дітей● Вікові особливості депресії у дітей, починаючи з віку немовляти● Причини дитячих депресій● Фактори ризику виникнення депресії в підлітків● Профілактику депресій у дітей● Загальні принципи терапії депресії у дітейта багато іншого.

    У період війни є ризик виникнення депресії у дітей як наслідок психотравми.
    Тому вкрай важливо вчасно відреагувати, якщо Ви запідозрили у дитини депресію і звернутися до таких спеціалістів: педіатр, психіатр, психолог, сімейний лікар, соціальний педагог.
    Практичний результат:● Учасники семінару оволоділи навиками застосування методики «Терапевтична метафора» для терапії дитячої депресії.● Виконували вправи в двійках-трійках.● Розбирали разом з експертом клієнтські історії з власної практики.● Отримали відповіді на всі поставлені пану Євгену запитання.

    Дякуємо всім, хто доєднався до вебінару і своєю активною участю зробив майстерню ще більш насиченою та корисною. До нових зустрічей!

Вебінар 5Звукотерапевтична сесія для відновлення енергетичного ресурсу з використанням Співаючих Чаш

  • читати далі

    10 червня 2022 року відбулася звукотерапевтична сесія з використанням співаючих чаш і цілющого гонга. Ведуча сесії, Людмила Міроненко, розповіла учасникам про чудодійну дію чаш на організм і біополе людини. Після чого ми поринули у світ звуків чаш.
    Для когось звукотерапевтична сесія стала справжньою медитацією
    Для когось - очищенням
    Для когось - откровенням
    А для когось - енергетичним наповненням
    З кожною людиною співпючі чаші взаємодіють по-своєму і дають те, що дійсно необхідно
    Дякуємо усім, хто доєднався до сесії. Наступні 5-7 спостерігайте за своїм станом, емоціями, думками, фізичним самопочуттям, подіями. Ми з Людмилою Міроненко будемо дуже раді отримати ваші відгуки.

Вебінар 6Дискусійний онлайн тренінг для психологів і переселенців «Психологічна підтримка вимушених переселенців під час війни»

  • читати далі

    21 червня 2022 року відбувся дискусійний онлайн тренінг для психологів і переселенців «Психологічна підтримка вимушених переселенців під час війни» від експертів проєкту «Психологічні Сили України» Едуарда Помиткіна і Вадима Ямницького. Вебінар поєднав у собі обмін досвідом і неформальне спілкування колег, змістовну теорію і корисну практику

    На дискусійному тренінгу ми:
    ● Проаналізували типові труднощі та емоційні стани переселенців● Зрозуміли значення мотивації духовного розвитку особистості● Навчилися змінювати когнітивні установки, щоб знаходити позитив і користь для себе в будь-якій ситуації● Розглянули, на які групи діляться внутрішні переселенці● А також - розібрали детально три групи наслідків травми● І ще багато чого цікавого

    Експертами також, були продемонстровані:
    ● Методи роботи з провиною в екзистенційній психотерапії● Техніки у роботі з образами в символдрамі, зокрема, техніка «Сейф» і вправа «Джерело».

    Щиро дякуємо нашим експертам і учасникам дискусійного онлайн тренінгу «Психологічна підтримка вимушених переселенців під час війни»

Вебінар 7Застосування авторських проективних технологій з творчо-обдарованими клієнтами (на прикладі аналізу сновидінь) майстер-клас для психологів

  • читати далі

    12 липня 2022 року відбувся майстер-клас для психологів «Застосування авторських проективних технологій з творчо-обдарованими клієнтами (на прикладі аналізу сновидінь)» від Мирослави Садової.
    Мирослава Садова - доктор психологічних наук, професор, практикуючий психолог в психоаналітичному напрямі, головний науковий співробітник відділу інтелектуального розвитку обдарованої особистості Інституту обдарованої дитини НАПН України.
    Ведуча майстер-класу М. Садова презентувала учасникам чітку інструкцію застосування авторської проєктивної технології аналізу сновидінь, а також - продемонструвала власну методику в роботі під час вебінару з трьома добровольцями, які захотіли розібрати свої сни і знайшли в собі сміливість відкритися перед аудиторією. Насправді, бажаючих розповісти сни було досить багато, та пощастило найшвидшим))

    Це був надзвичайно цікавий і потужний вебінар! Хто був, той знає

    А команда ПСУ щиро дякує пані Мирославі та учасникам наших вебінарів
    Чекаємо вас на наступних наших заходах
    І все буде Україна!

Вебінар 8Прийняття рішень в ситуації війни: в консультуванні, в професійному самовизначенні, в особистій ситуації

  • читати далі

    9-го серпня відбувся авторський вебінар від Віри Романової «Прийняття рішень в ситуації війни: в консультуванні, в професійному самовизначенні, в особистій ситуації». Дякуємо учасникам вебінару за інтерес, участь, активність і гарні відгуки. Для нас це дуже цінно.На вебінарі Віра Романова детально і глибоко розкрила, розклала по поличкам, тему життя і роботи в ситуації невизначеності, в якій знаходиться як психолог, так і його клієнти.Експерт наголосила, що під час війни мислення і сприйняття реальності стають катастрофічними і це важливо усвідомити і відрефлексувати:● свої емоції та почуття, свої стани● свої думки про себе, ситуацію, свої емоції/почуття/стани.● Їх потрібно розділити і розглянути окремо, щоб стати здатним приймати рішення.Так ми можемо перейти до роботи з перебудови власного розуміння та мислення про життєву ситуацію та життя. Це дозволить нам зберегти свою здатність бути свідомим суб‘єктом свого життя в будь-яких ситуаціях. Бо найважливіше в роботі - це усвідомлення, як з боку консультанта, так і з боку клієнта.Віра Романова також відповіла на усі запитання учасників вебінару, серед них:● Як працювати з людиною, у якої закінчився ресурс виконувати бойові дії (воювати), і які методики можна використовувати, щоб швидко поставити військового в стрій, як часто можна цю методику використовувати?● Як психологу працювати з запитами, що резонують з його власними переживаннями (невизначеність щодо майбутнього, еміграція, розлука з чоловіком…)?● Який метод є найбільш ефективним для формування толерантності до невизначеності? Як її взагалі формувати?● Чи працюєте Ви з темою професійного самовизначення? Які методи і методики використовуєте?● та багато інших…)Щиро дякуємо Вірі Романовій за крутезний вебінар і крутезну презентацію.

Вебінар 9Робота з українськими біженцями. Практичний досвід

  • читати далі

    Друзі, 17 серпня 2022 року відбувся авторський вебінар Ганни Чатченко «Робота з українськими біженцями. Практичний досвід». На вебінарі наша експертка детально розібрала специфіку роботи з українськими біженцями і дала учасникам корисні практичні рекомендації, які грунтуються виключно на науковій базі та власному досвіді.
    Учасники озвучили свої запити і очікування від вебінару, а саме:
    «отримати інструментарій для роботи з біженцями»
    «дізнатися про досвід роботи з переселенцями, колег що теж є переміщеними особами»
    «як відновити свої сили і рухатися далі, щоб допомагати»
    «ваші особисті методи захисту від вікарних травми»
    «для мене важливі певні змістові моменти щодо роботи онлайн з людьми, які виїхали за кордон»
    «як працювати з клієнтами із запитами «наче життя проходить повз» (це стосується в більшій мірі клієнтів, котрі поїхали закордон)» та ін.
    Кожному запиту, питанню від учасників Ганна Чатченко приділила увагу, максимально розкривши суть і зміст запитань у своїх грунтовних відповідях.
    Щиро дякуємо експерту за інформативний і практико-орієнтований вебінар і учасникам за вашу активну увагу, запитання і донейти.