IPOOD hab

Психологічна підтримка літніх осіб у період карантину

Illustration

З кінця 2020 року Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України розпочав реалізацію проєкту "Психологічна підтримка літніх осіб у період карантину" (2020.01/0221) за грантової підтримки Національного фонду досліджень України (НФДУ). Проєкт затверджено Комісією конкурсу НФДУ «Наука для безпеки людини та суспільства», що рекомендуються до реалізації за рахунок грантової підтримки Національного фонду досліджень України (протокол №8 від 07 вересня 2020 року переглянути). Термін реалізації: 2020-2021 рр.
Лінки на діяльність проєкту у соціальних мережах:

  • Мета проєкту

    Сприяти розвитку особистості літнього віку, яка перебуває у складних життєвих обставинах, пов’язаних з обмеженнями, зумовленими карантином. Це передбачає допомогу особам цього віку долати труднощі, пов’язані з цими обмеженнями через організацію свого щоденного життя. Сутність останнього полягає у залученні літньої людини в різні види діяльності, у її навчанні впливати на свої стосунки та переживання.

  • Методологія проєкту

    Надання психологічної підтримки означає створення умов і можливостей, котрі сприятимуть розвиткові особистості, здатної до оптимального існування в наявних життєвих обставинах; особистості, здатної, до прийняття ситуації, в якій вона знаходиться і себе в цій ситуації, а також – до усвідомленої й активної діяльності з подолання наявних проблем. Метою психологічної підтримки є створення соціальної ситуації розвитку, яка відповідає віковим і індивідуальним особливостям людини і забезпечує умови для виконання задач її розвитку. Необхідність психологічної підтримки літніх осіб у складних умовах, пов’язаними з обмеженнями під час карантину зростає через те, що вони переживають вікову нормативну кризу, коли відбувається перехід з однієї стадії розвитку на інший і яка зумовлені комплексом причин соціального, біологічного, психологічного характеру.

    Літня людина, яка отримує психологічну підтримку у складних життєвих обставинах, пов’язаних з обмеженнями, зумовленими карантином, здатна, по-перше, адекватно аналізувати й оцінювати життєві події та те, що з нею відбувається; по-друге, організовувати власний життєвий простір і час, регулювати свої емоції та переживання; по-третє, встановлювати і підтримувати необхідні їй контакти з іншими людьми.

    В основу цього дослідження покладено особистісно-комунікативний підхід. Згідно з цим підходом, розвиток особистості як системи в літньому віці зумовлюється її минулим, але спрямований у майбутнє. Тому, по-перше, особливості літньої людини є наслідком її попереднього існування (способу життя), по-друге, людина в цьому віці має виявляти активність, зокрема, через спілкування та різноманітні види діяльності. Важливим чинником, який зумовлює весь процес розвитку особистості в літньому віці, є міжособистісне спілкування, у результаті якого формуються емоційні стосунки з людьми.

Результати проєкту

Illustration

Як впоратися зі стресом людям літнього віку під час пандемії COVID-19?

буклет

Illustration

Як допомогти впоратися зі стресом своїм літнім батькам, близьким та знайомим під час пандемії COVID-19?

буклет

Illustration

10 порад літнім людям у період карантину

практичні рекомендації

Illustration

Ефективна комунікація з літніми людьми та збереження власного психологічного здоров'я за стресових умов

програма семінару-практикуму

Illustration

Психологія людей літнього віку

навчальний посібник

Illustration

Психологічна підтримка літніх осіб у період карантину

збірник матеріалів конференції

Illustration

Психологічна підтримка літніх осіб у період карантину

програма конференції

Illustration

Відеоролики

серія відеороликів у межах проєкту

Illustration

LIVE Вебінари

серія онлайн вебінарів у межах проєкту

Illustration

Семінари-практикуми

серія відеороликів про діяльність оффлайн семінарів-практикумів у межах проєкту

Сертифіковані учасники

Перелік сертифікованих учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю "Психологічна підтримка літніх осіб у період карантину" (29 листопада 2021 року) та сертифікованих учасників (онлайн та оффлайн) семінарів-практикумів "Ефективна комунікація з літніми людьми та збереження власного психологічного здоров’я за стресових умов (пандемія COVID-19)" у межах реалізації проєкту "Психологічна підтримка літніх осіб у період карантину" (2020.01/0221) за грантової підтримки Національного фонду досліджень України

  • Перелік сертифікованих учасників семінарів-практикумів у місті Полтава з 19.07.2021 по 23.07.2021

  • Перелік сертифікованих учасників семінарів-практикумів у місті Вінниця з 09.08.2021 по 13.08.2021

  • Перелік сертифікованих учасників семінарів-практикумів у місті Львів з 27.09.2021 по 01.10.2021

  • Перелік сертифікованих учасників семінарів-практикумів у місті Київ, жовтень 2021

  • Перелік сертифікованих учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю "Психологічна підтримка літніх осіб у період карантину" (29 листопада 2021 року)

  • Перелік сертифікованих учасників онлайн семінарів-практикумів з 23.11.2021 по 26.11.2021