IPOOD hab

Рідномовна і багатомовна освіта у контексті сталого розвитку суспільства

Щорічний вебінар до Міжнародного дня рідної мови (21 лютого)

Illustration

Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову

Ліна Костенко

Вебінар «Рідномовна і багатомовна освіта у контексті сталого розвитку суспільства» відбувається щорічно з 2017 року. Вебінар присвячений Міжнародному дню рідної мови 21 лютого (International Mother Language Day).
Метою вебінару є просвітницька місія партнерства наукових установ, закладів фахової передвищої і вищої освіти, заклади загальної освіти у дієвій реалізації політики україномовного навчання та раціональної підтримки багатомовної освіти; утвердження цінності мови як маркеру української ідентичності в умовах реалій сьогодення.
Постійні організатори заходу:

    Відділ змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України;
    Кафедра ЮНЕСКО "Неперервна професійна освіта ХХІ століття" при Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна Національної академії педагогічних наук України;
    Центр цифрової неперервної освіти

ДОВІДКОВО про Міжнародний день рідної мови
Ідея святкування Міжнародного дня рідної мови була ініціативою Бангладеш, що була затверджена на Генеральній конференції ЮНЕСКО у 1999 році і святкується в усьому світі з 2000 року. ЮНЕСКО вірить у важливість культурного та мовного різноманіття для сталого суспільства. Саме в межах свого мандату щодо миру ЮНЕСКО працює над збереженням відмінностей у культурах і мовах, які сприяють толерантності та повазі до інших.
Багатомовні та багатокультурні суспільства існують завдяки своїм мовам, які передають і зберігають традиційні знання та культуру стійким способом. Мовне розмаїття знаходиться під дедалі більшою загрозою, оскільки зникає все більше мов. У всьому світі 40 % населення не мають доступу до освіти мовою, якою вони розмовляють або розуміють. Тим не менш, у багатомовній освіті спостерігається прогрес із зростаючим розумінням її важливості і розвитку в суспільному житті. Детальніше про Міжнародний день рідної мови.

Наші Вебінари

Illustration

Вебінар - 2024

Illustration

Вебінар - 2023

Illustration

Вебінар - 2022

Illustration

Вебінар - 2021

Illustration

Вебінар - 2020

Illustration

Вебінар - 2019

Illustration

Вебінар - 2018

Illustration

Вебінар - 2017